Монтана удари Кариана

Монтана победи с 3:1 Кариана Ерден в последната контролна среща и за двата отбора преди старта на пролетния дял във Втора лига. Преди почивката по-активни бяха гостите, които поведоха в 20-ата минута чрез Цветомир Тодоров. Тогава Николай Николов намери с далечен пас на левия фланг Лионел Матадос, който изведе на чиста позиция Тодоров и той изпрати топката под гредата.

През второто полувреме старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов направи шест смени и играта на домакините живна. В 56-ата минута Атанас Илиев изравни след образцова контраатака. В 78-ата минута Николай Цветков-Демона центрира отляво от фаул и Владимир Айтов засече с глава в мрежата за 2:1. Шест минути по-късно пробив на Атанас Илиев бе спрян с нарушение от Цветко Иванов в пеналта и Тони Тасев вкара отсъдената дузпа.