Дунав и Черно море не се победиха в Русе, безобразно съдийство беляза сблъсъка

Дунав и Черно море не успяха да се победят в последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига, завършвайки при резултат 1:1. „Драконите” поведоха в резултата в 20-ата минута след подарена дузпа от главния рефер Петър Костадинов, а в 29-ата Георги Илиев изравни, отново след 11-метров наказателен удар.
Дунав започна добре срещата и владееше повече топката, като „драконите” по-често търсеха гола в началните минути.

В 14-ата Мехди Фенуш опита далечен удар, като не бе далече от целта, но топката излезе в аут.

Дюлгеров за малко да бъде изненадан с далечен удар в 15-ата минута, но успя да спре кълбоо да не влезе в мрежата, а в ответната атака Минчев получи в пеналта на домакините, финтира бранител, след което обаче ударът му бе блокиран.

Малко след това опасна атака на Черно море бе спряна заради несъществуваща засада.

В 18-ата минута реферът отсъди абсолютно несъществуваща дузпа за Дунав, а Божидар Васев изпълни хладнокръвно наказателния удар перфектно и в 20-ата домакините вече водеха в резултата.

Радостта на „драконите” трая кратко, тъй като „моряците” изравниха в 29-ата минута. Георги Илиев бе спънат в наказателното поле от Александър Исаевски и сам изпълни отсъдената дузпа – 1:1.

В 38-ата минута Дунав стигна до втори гол, който обаче бе правилно отменен. Станоев стреля директно от непряк свободен удар, Дюлгеров обаче остави кълбото да влети в мрежата и попадението бе отменено, тъй като след удара никой не игра с топката.

След почивката Черно море игра много по-офанзивно, но „моряците” бяха отново ощетени от грешни съдийски отсъждания. В 66-ата минута Мехди Фенуш получи подаване, което го извеждаше сам срещу вратаря на Дунав, но бе вдигнат флаг за засада, каквато нямаше.

„Моряците” бяха потърпевши за пореден път в 88-ата, когато нова голова атака на Жоржиньо, бе спряна от несъществуваща засада.

Снимка: Официален сайт на Черно море