Дженоа нанесе първа загуба на Ювентус в Серия А

Ювентус записа първа загуба през този сезон в Серия "А". "Бианконерите" отстъпиха с 0:2 визитата си на Дженоа от 28-ия кръг на първенството. Така тимът на Максимилиано Алегри прекъсна рекордната за клуба серия от 26 гостувания без поражение в калчото. Головете станаха дело на бившия играч на Старата госпожа Стефано Стураро в 71-ата минута, който се завърна на терена след пауза от 10 месеца, и на Горан Пандев в 81-ата минута. Двамата бяха пусна от Чезаре Прандели като резерви. Така серията от 31 поредни мача в италианския елит, в която влязоха четири равенства и 27 успеха, приключи.
Поражението обаче няма как да притесни звездите на най-титулувания тим на Апенините, след като само чудо може да попречи на клуба да спечели осмо поредно Скудето, а голямата цел е триумф и в Европа. Алегри направи цели шест промени от мача с Атлетико. Кристиано Роналдо получи почивка и не бе в групата за мача. Освен него, Войчех Шчесни, Джорджо Киелини, Блес Матюиди, Леонардо Спинацола и Федерико Бернардески останаха на пейката.