ЦСКА удари Берое на "Армията"

ЦСКА победи Берое с 2:0 в мач от XXIX кръг на Първа лига, който се игра на "Армията".

За щаба на "червените" обаче ситуацията се оказа доста тежка, след като основният полузащитник на отбора Тиаго се контузи и се наложи да бъде извършена принудителна смяна, като в игра се появи Валентин Антов. За гостите същото се случи половин час по-късно, когато Никита Баранов получи контузия и бе заменен от Томаш.

ЦСКА откри чрез Евандро, който беше точен от дузпа в 13-та минута за 1:0. Тя беше отсъдена за нарушение срещу него.

В 37-ата Бандаловски върна слабо към вратаря, Енрике бе близо да се възползва от грешката му, но вратаря на берое Перниш успя бързо да избие.

През втората част двата отбора се хвърлиха в здрава битка, за всяка педа по терена. Пропуск направи Енрике, който в 61-та минута се пробва с красив удар, но Перниш успя да избие. Малко по-късно пропуск направи и Соу.

Головата машина на Берое Мартин Камбуров също прати топката в мрежата на ЦСКА, но попадението бе отменено заради положение на засада. ЦСКА довърши опонента си в 89-та минута, когато Кристиян Малинов удвои преднината на "армейците", за 2:0.