Ботев отново спря ЦСКА

Ботев (Пловдив) нанесе нов удар на ЦСКА, след като победи с 2:0 на спортния комплекс в „Коматево“ за мач от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе с голям залог за „червените“, които след грешната стъпка на Лудогорец и загубата във Варна от Черно море (1:2) можеха да съкратят разликата от лидера.

Канарчетата бяха без наказаните Антонио Вутов и Филип Филипов, които получиха червени картони в реванша от полуфиналите за Купата на България, завършил драматично 3:3 на „Българска Армия“ и класирал „канарчетата“ за финала. Наставникът на гостите Любослав Пенев смени на вратата Черниаускас с Данте Стипица за тази среща.

През първата част „армейците“ владееха повече топката, но не създадоха кой знае какви положения за гол. При едно от тях Атанасов шутира от около 25 метра, а вратарят Кайзер изби в корнер. В 25-ата минута Али Соу поиска дузпа след единоборство с Пиргов, но не получи такава.

В 37-ата минута звездата на „канарчетата“ центрира от корнер и Пиргов отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда. Две минути по-късно Кайзер реши да  финтира Тиаго, а не да изрита напред върната топка и бе на път да сгреши, но халфът не успя да чукне кълбото в мрежата зад стража. До края на полувремето не се случи нищо интересно и съперниците се оттеглиха на почивката без гол.

През втората част картината на терена не се промени особено. Гостите владееха повече топката, но нямаха никаква идея как да преодолеят отбраната на Ботев и да стигнат до така желания гол. „Канарчетата“ пък продължиха да разчитат на контраатаки. Неточно удари отправиха Балтанов от домакините и Али Соу от „червените“. В 72-ата минута Кристиян Малинов игра умишлено с ръка в центъра на терена, но съдията Ивайло Стоянов реши да не му показва втори жълт картон и до го изгони.

Така се стигна до 83-ата минута, в която „канарчетата“ поведоха след поредната си контраатака. Неделев изведе великолепно Феребори Доре, който финтира Нуно Томаш и с шут по земя вкара за 1:0. И след гола „армейците“ не намериха сили да отвърнат на удара, тръгвайки си без точки от Коматево. В добавеното време Тодор Неделев оформи крайния резултат.

След успеха си Ботев (Пд) излезе четвърти с 51 точки. ЦСКА пък остава на 5 точки от лидера Лудогорец.