Фамозен Меси вдъхнови Барселона за класика срещу Ливърпул

Барселона е изключително близо до финала в Шампионската лига след класическа победа с 3:0 над Ливърпул във втория полуфинал от най-силния футболен турнир в света. Пред точно 96321 души на "Камп Ноу" Ливърпул не игра зле, но изтърва шансовете си и беше наказан. Единственото попадение през първата част стана дело на Луис Суарес. През втората Лионел Меси вкара нови два гола и реши всичко преди реванша на Анфийлд.

Срещата започна с двуостри атаки. Още във втората минута Мохамед Салах внесе напрежение в защитата на Барселона, но домакините се измъкнаха. Само две минути по-късно Ракитич се озова на изключително удобна позиция за стрелба. Хърватинът обаче реши да бъде отборен играч и да подава за Артуро Видал, което в крайна сметка се оказа грешка. Секунди по-късно Мане падна в наказателното поле след съприкосновение с Пике, но  това се оказа не достатъчно за съдията да отсъди дузпа.

Малко по-късно и Меси поиска дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. В следващата минута Филипе Коутиньо на два пъти получи шанс да обстрелва своя сънародник Алисон. При първия шут, стражът се намеси качествено, а другият изстрел пък премина на сантиметри от далечната греда.

В 18-ата минута Наби Кейта получи травма, която не му позволяваше да продължи срещата и така на неговата позиция се появи титулярният капитан на островитяните Джордан Хендерсън.

В 25-ата минута Барселона излезе напред в резултата след попадение на Луис Суарес. Уругваецът се вклини между Матип и Ван Дайк и след пас на Алба съумя да прокара топката под вратаря на гостите Алисон Бекер за 1:0.

В 34-ата минута Мо Салах направи невероятен пробив, но кълбото излезе в аут. В минутите до края на първата част играта се изостри, а чисти футболните моменти липсваха и каталунцит се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Втората част започна с натиск на Ливърпул. Салах отново създаде напрежение в полето на Барса и подаде към Вайналдум, който от своя страна върна назад за Милнър. Бившият национал на Англия заложи на техниката и насочи топката към далечния ъгъл на Тер Стеген, но стражът на домакините отрази фантастично. В 53-ата минута шанс за удар се откри пред Салах, който също обаче не успя да матира Тер Стеген.

В 59-ата минута фантастична атака на Ливърпул завърши с удар на Милнър, който обаче беше в обсега на Тер Стеген. В следващите минути Барса заигра по-сигурно и чакаше своя шанс на контра. В 75-ата минута бърза атака на домакините завърши с удар на Суарес в напречната греда, като рикоширалата топка бе овладяна от Меси, който я прати в празната врата за 2-0 за ужас на Алисон и компания. В 82-ата минута всичко приключи. Барса получи право да изпълни пряк свободен удар , който Меси изпълни фамозно и направи Алисон безпомощен за 3:0. Уникално изпълнение за аржентиската жива легенда на Барса.

Секунди по-късно гостите можеха да стигнат до гол, но Салах стреля в гредата при една от най-чистите ситуации за мърсисайдци.

До края на мача Барса се бранеше организирано, а Ливърпул така и не успя да стигне до гол. Така след 3-0 реваншът изглежда протоколен.