АЕК (Ларнака) разби Левски на кипърска земя, съдия поряза столичани с изгонването на Миланов

Левски на практика почти на 100% ще отпадне от Лига Европа, след като загуби тежко първия си мач от втория квалификационен кръг на турнира срещу кипърския АЕК Ларнака.

Отборът от Острова на Афродита стигна до убедителна победа с 3:0 насред 35-градусовата жега, а "сините" бяха ощетени от рефера, който през първото полувреме даде пресилен втори жълт и червен картон на Живко Миланов.

Каргас и Алар имаха фантастични шансове да дадат аванс на гостите в резултата, но пропуснаха страхотни положения още през първите минути.

Като цяло Левски се държеше перфектно срещу своя противник, но след първия час игра постоянните атаки на АЕК дадоха нужния резултат за домакините.

Яну в 66-ата минута отклони едно коварно центриране във вратата на Миятович, а четири минути след това Руис наказа груба грешка на българската отбрана.

За класическия резултат точен бе Хевел в 75-ата минута с хубав удар.