Мариани отново герой за Левски, столичани удариха Ружомберок пред празните трибуни на Герена

Левски постигна нова победа над словашкия Ружомберок, която този път бе с 2:0 на "Герена" пред празни трибуни. По този начин отборът на Петър Хубчев се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат от двата мача 4:0.

Давиде Мариани отново бе герой за "сините", като този път бе точен в 28-ата минута и така даде аванс на българския тим. В 92-ата минута дебютантът Дени Алар удвои.

Станислав Иванов тръгна да преодолява стража на словаците, но топката му бе избита от краката. При добавката обаче швейцарецът бе безкомпромисен и реализира.

До почивката нямаше повече попадения, а в 64-ата минута Левски можеше да удвои аванса си.

Тогава Паулиньо излезе на изгодна позиция за директен удар, но топката бе блокирана от противников футболист и попадение нямаше.

В следващите минути имаше доста пропуски. В 71-ата минута удар на Мариани от перфектна позиция като по чудо мина встрани вратата, а три минути след това Герец изпусна чудесен шанс за словаците.

В 75-ата минута Левски също бе близо до гол, но ударът на Здравко Димитров бе париран. Три минути след това Бренкус стреля неточно от супер позиция за гостите.

В 92-ата минута новото попълнение на Левски Дени Алар с прекрасно воле от няколко метра вкара дебютния си гол за тима в първия си мач за отбора.