АЕК разби Левски в София с 4:0, продължава смело напред в Лига Европа

Левски отпадна от Лига Европа, след като загуби и домакинството си на кипърския АЕК (Ларнака) с 0:4 в мача-реванш от втория квалификационен кръг.

Така на практика с общ резултат от 7:0 кипърците продължиха напред в турнира, а "сините" изобщо нямаха късмет, тъй като още в първата минута един от основните играчи на тима Хали Тиам се контузи.

Освен това ясно си пролича и липсата на продадения в Дубай ас Давиде Мариани, който бе най-добрият футболист на отбора от началото на сезона.

Още в 7-ата минута АЕК получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Мартин Райнов срещу Джану, а зад топката застана Тричковски, който реализира.

В 29-ата минута гостите вкараха и второ попадение, което отново бе дело на Тричковски. Той бе оставен непокрит и с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Миятович.

В 75-ата минута голямата звезда на кипърците оформи своя хеттрик. Той засече центриране от фаул на далечната греда и реализира.

В 82-ата минута Тричковски оформи крайния резултат, след като бе намерен в наказателното поле и без проблем оформи крайния резултат.

Като цяло до самия край на мача нямаше нито едно фрапантно положение и срещата просто се доиграваше.

Снимка: Официален сайт на Левски