Съдия попречи на ЦСКА да елиминира Зоря, отборът отпадна след минимална загуба в Украйна

ЦСКА отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа след минимална загуба 0:1 срещу украинския Зоря в Запорожие и здрава съдийска тесла с неотсъдена чиста дузпа в полза на тима.

Отборът на Люпко Петрович се държа много мъжки, макар че игра 70 минути с човек по-малко заради червения картон на Иван Турицов.

След този мач украинците продължават след общ резултат 2:1 в своя полза.

Срещата започна кошмарно за домакините и още в 3-ата минута Абу Хана бе изнесен на носилка след тежък удар в главата, като бе загубил и съзнание.

В първите минути Соу имаше два прекрасни шанса да открие, но не успя да отиграе добре ситуациите пред себе си, а в 20-ата минута реферът не отсъди 100%-ова дузпа за гостите за игра с ръка на футболист на Зара.

При ответната атака Турицов фаулира противников футболист като последен в защитата и получи директен червен картон, така че да остави своя тим с човек по-малко.

В 28-ата минута Евандро засече една хубаво центрирана топка, но стражът на Зоря успя да се справи добре в ситуацията.

В самия край на полувремето Черниаускас спаси чисто положение и предотврати попадение в своята врата.

Второто полувреме започна с не особено високо темпо, но въпреки това отборът от София атакуваше при всяка една добра възможност.

Домакините вкараха в 89-ата минута на мача и така решиха всичко в своя полза. Попадението бе на Русун, който след това получи втори жълт и червен картон.

До самия край нямаше попадения и резултатът се запази.