ЦСКА оцеля при драмата с дузпите в Хърватия и елиминира Осиек от Лига Европа

ЦСКА елиминира Осиек в Лига Европа! "Червените" спечелиха след дузпи след 4:3 при визитата си в Хърватия и са в третия квалификационен кръг на турнира.

В следващия кръг момчетата на Люпко Петрович ще спорят с украинския Зоря (Луганск), който по-рано се справи с Будучност (Подгорица).

Срещата на "Градски врът" започна с натиск за домакините, които още с първия съдийски сигнал, контролираха събитията на терена, задържайки повече топката.

Първата ситуация логично бе пред вратата на ЦСКА, а при нея Бочкай стреля, но Черниаускас се намеси прекрасно.

Осиек продължи да движи нещата в мача и така стигна до откриване на резултата. Жапер проби през фланга на Жеферсон и центрира страхотно за Майсторович, който майсторски надигра Томаш във въздуха, и отбеляза с глава за 1:0.

И след гола по-активният тим продължи да бъде този на домакините, като ситуациите пред вратата на "армейците" зачестиха.

В крайна сметка попадение падна в хърватската врата в добавеното време на първото полувреме, но то бе отменено правилно заради засада на Али Соу.

Втората част започна на доста по-ниско темпо и двата тима започнаха тактическото надиграване, а положения почти липсваха в първите 15 минути.

Ситуацията на терена се задържа така до последната 90 минута и така двубоят влезе в продължения.

В първото продължение най-сериозната ситуация се откри пред ЦСКА. Али Соу бе изведен с дълъг пас и овладя, но сам срещу стража на Осиек, не успя да отбележи.

Втората част на продълженията отново бе белязана само от едно чисто положение, а то отново бе на сметката на родния тим. Тони Уот навлезе в наказателното поле и бе задържан, а и препънат, но дузпа не последва.

Така се стигна до 11 метрови наказателни удари. При тях Бокай и Шкорич пропуснаха за домакините, както и Жеферсон за гостите.