Левски и ЦСКА сътвориха зрелищно дерби, сините изпуснаха нелепо победата след комфортен аванс

Левски изпусна победата над ЦСКА във "Вечното дерби" на Първа лига, макар че имаше аванс от два чисти гола и в крайна сметка двата тима врътнаха реми 2:2.

Срещата бе от 8-ия кръг и след нея "сините" са лидери в класирането с актив от 16 точки и са на 4 точки от "червените".

Отборът на Люпко Петрович се намира на незавидното 5-о място в класирането с 12 пункта.

Станислав Иванов даде аванс на левскарите още в 12-ата минута, след като засече една продължена от Паулиньо топка към него и той матира Черниаускас.

Само шест минути след това левскарите удвоиха аванса си чрез Робърта след пас от пряк свободен удар на далечната греда.

В следващите минути нямаше фрапантни ситуации пред двете врати, както и в началото на второто полувреме.

В 73-ата минута Евандро върна един гол за "червените" и ги остави в играта.

В 88-ата минута ремито бе възстановено, след като Албентоса бе оставен непокрит след центриране на Кери и на практика матира Миятович.

Снимка: Официален сайт на ЦСКА